Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Auto v háji - hnací Řídel spadla

Zdar borci,

Mám menší problém. Jel jsem po jedničkové cestě asi 70 a najednou jsem uslyšel velkou ránu. Pravděpodobně mi upadla hnací řídel. Viz fotky. Mám jedničkovou Octavii 1.6 LX, 1997. Dá se auto odtáhnout do 2 km vzdáleného servisu? Máte odhad, proč se to tak z ničeho nic stalo, jaký je přesně problém a kolik může stát asi tak oprava?

V tomto jsem vážně amatér, díky za rady!

Není důvod proč by auto nešlo ten kousek odtáhnout. Poloosu přidrátuj nějak šikovně, aby nebrala o cestu a zároveň aby se mohla protáčet a můžeš opatrně pomalu vyjet.
Cena opravy se těžko odhaduje, podle fotek těžko říct.
Poloosa vypadá netknutě, záleží jak to vypadá na převodovce. Pokud to budou jen ustřihlé šrouby tak někoho šikovného, kdo je odvrtá/vykroutí ven a píchne tam jen nové. Nebo možná lepší bude sehnat nový unašeč poloosy(to je to co spojuje poloosu a převodovku), na vrakáči ti ho nechají třeba za 300kč - ten jde docela jednoduše vytáhnout tak to bude lepší jak převrtávat závity.