Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Posunutí přípojky

Ahoj,
přestavujeme barák a při zateplování polystyrenem jsme přišli k problémů. Ze sloupu je vedena přípojka na starou fasádu a teď když tam dáváme 20ku polystyren tak se ta smyčka toho kabelu topí v tom polystyrenu.
Moje otázka zní jestli se ta smyčka dá posunout o kousek dozadu, případně jak?

Najprv ste mali vysunúť (odsadiť) pevne zakotvený držiak o murivo o hrúbku izolácie.

Slučka /smyčka/ sa topí? Snáď nie teplom vo fasádnom polystyréne.

Slučka je zapustená v zatepľovacej, obvodovej fasáde polystyrénu, píše sa jasne, formálne zrozumiteľne.

To nevadí, "smyčka" je voľne položená vo fasádnom zateplení. Smyčka je určená iba na napínanie, prípadne povoľovanie prívodného káblu od verejnej siete stĺpov pri vzdušnom vedení. Totižto počíta sa okrem rozťažnosti kábla vybaveného nosným lankom aj s geologickým pohybom podložia, tj. určitým posunom pôdy v ktorom je zapustený stĺp a tiež posunom samotnej nehnuteľnosti v smere vrstevníc. Ak je mierne nestále podložie je tento jav normály. Parcely sa od seba vzďaľujú alebo približujú rokmi aj o niekoľko cm. Slučka tvorí tzv. rezervu, lebo nikto z elektrikárov nevyžaduje geologický, hĺbkový rozbor podložia.

Tá sľučka je tam hlavne preto, aby dažďová voda z vedenia nestekala po fasáde (a vytvárala tak škaredé mapy), ale z najnižšieho miesta na sľučke odkvapkávala vzduchom dolu. Stačí, ak na prívod upevníš nenápadnú objímku v blízkosti predmetnej fasády po ktorej bude voda stekať a máš po probléme. A ak by si aj veril teórii radcu o posuve parciel :-) , tak týmto opatrením nič nepokazíš.