Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uvolněné zavěšení bojleru

U zavěšení bojleru se po čtyřech letech začíná pod jedním ze dvou kotvících šroubů objevovat prasklina v omítce a také otvor se vahou bojleru zvětšil zhruba o 1 cm. Myslíte, že to je ještě v normě, nebo mám radši volat servis a nechat bojler znovu ukotvit? Prý je to práce na celý den :(

Bohužel neznám délku těch šroubů, ale už po instalaci trčely ze zdi cca 3-4 cm, protože ve spodní části stěny jsou kachličky. Průměr šroubu by mohl být podle mého měření cca 10 mm. Zeď je cihlová 30 cm (starý městský nájemní dům).

Je to na hmoždinkách a ty se zatím nevysouvají. Nasadit kontramatku a přitáhnout šroub do hmoždinky. Potom přitáhnout matkou pásovinu z bojleru až ke zdi a občas se na to mrknout zda se to dál nehejbe. Jinak je potřebné vyměnit hmoždinky za kovové kotevní šrouby většího průměru a delší. Pro šikovného kutila je to práce do hodiny, pokud bude mít předem vypuštěný bojler.