Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Renault megane 1,6i - palivové čerpadlo

Zdravím,

včera odpoledne jsem jel s autem a z ničeho nic mi při sešlápnutí plynu auto přestalo přidávat. Prostě na plynový pedál přestalo reagovat. Tak jsem tedy dojel bokem. Motor se ještě chvilku cukal a pak chcípl. Po opětovném nastartování jel tak 1 sekundu a zas chcípl. Na další točení startéru už nereagoval. Postřehl jsem, že při otočení klíčku do pozice před samotným nastartováním se nespustí palivové čerpadlo. Prostě nezavrčí. Auto jsem tedy dotáhl domů a začal zjišťovat příčinu. Jako první jsem se díval na palivové relátko jestli spíná. Při otočení klíčku se sepne asi tak na 1 sec a pak zase rozepne, ale čerpadlo se nespustí. Napětí na relátku je nějakých 12,8V. Zkoušel jsem i spínač který se rozepne při bouračce, aby zastavil čerpadlo.. Samozřejmě nic. Pojistky jsem zkontroloval všechny a všechny jsou v pořádku. Když jsem sundal kryt toho relátka a zkusil ho sepnout ručně, tak se také nic nestalo. Čerpadlo se prostě nespustí. Měřil jsem i kontakty přímo u čerpadla při sepnutém relátku. Jsou tam 2 tlustší kabely a 3 tenké. Vygooglil jsem, že ty tlusté by měly být napájení čerpadla. (černý a bílý). Nebylo na nich žádné napětí, jen na jednom z těch 3 tenkých jsem naměřil 4,68V. Což by mělo značit hladinu paliva v nádrži. Usoudil jsem, že černý je zem a připojil ho přímo na - baterky. druhý jsem připojil na + baterky. Čerpadlo ani neškrtlo. nic. Co si pamatuji, tak dřív s tím byl taky problém a byl upadený kontakt v řídící jednotce. V servisu to vyřešili tak, že natáhli zvlášť kabel (nevzpominám si přesně k čemu byl, ale týkalo se to čerpadla) přímo dovnitř do vnitřku jednotky a zapájeli ho tam natvrdo. Je to něčím zapatlané, takže se k tomu bohužel nedostanu. Jestli jsem připojil tu baterku na čerpadlo správně a to se nerozběhlo, tak bych usoudil, že odešlo asi čerpadlo ? Popřípadě děkuji za další názory, nevím si s tím rady.

Tak když jsem včera sundával hadičky z toho původního čerpadla, tak se mi bohužel podařilo ulomit jeden ten naústek. Takže se to čerpadlo muselo vyměnit tak jako tak. Každopádně, když jsem to čerpadlo zkusil bez připojených hadiček tak už se rozběhlo. Tak nevím v čem byla zrada. Čerpadlo jsem dal jiné z vrakáče a normálně jsem nastartoval. Ale.. Když se rozjíždím na jedničku, tak je to v pohodě. Pak když dál jedu na 2ku 3ku tak auto ze začátku mírně škube a připomíná mi to ten stejný stav jak předtím. Mám pedál plynu dole a auto škubavě přidává. Na 4ku a 5ku už je vše jak má. Tak v čem by mohla být zrada teď ? Nakonec to půjde stejně do servisu a bude..