Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Komaxit ALU - čištění

Ahoj, nechal jsem si udělat na motocyklu kola v komaxitu. Nechal jsem barvu uzrát 5 týdnu, než jsem na ní začal používat technický LÍH (kvůli oleji co "cáká" ze řetězu na kolo). Byl mi na čištění doporučen technický líh, ale ten pomalu dostává i samotný komaxit pryč. Co můžu použít na odstranění toho oleje, ale aby mi to nebralo i komaxit. Jarová voda? Nebo co je méně agresivní než líh? Díky za odpovědi.

Pokud ti povrchová úprava povoluje i po technickém lihu, tutovka nejde o komaxit. ;-) Komaxit není nátěr, ale na povrch se nanáší speciální prášek který se pak vypaluje při teplotě cca 180 st.C. A "sejmout" jde prakticky pouze mechanickou cestou. Takže někdo "nalakoval" spíše Tebe. :-( Pokud jde o nátěr který narušuje i líh, pak už asi pouze použít horkou vodu s jarem, případně s jiným odmašťovacím prostředkem.:-/