Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Těsnení válce u staré sekačky

Nazdar pánové. Dostal jsem od souseda asi 10 let starou sekačku, asi 6 let byla zavřená ve stodole a chci jí dát dokupy. Stručně řečeno, sekačka jede, ale je tam v řiti těsnění pod hlavu válce a pochybuji, že by se dalo dohledat, jelikož už ani nedokážeme zjistit výrobce, čím těsnění nahradit? Nějaký silikon, nebo z něčeho těsnění vystřihnout? Sekačku mám už rozdělanou, vypadá vše zachovale až na to těsnění, mohla by ještě dobře posloužit. Děkuji za rady.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Hermetik a nebo jiné tekuté a silikonové tmely jsou vhodné u dvoutaktu k utěsnění válce na klikovou… poslední
Zerozero 19.04.2018 13:11
Zerozero

Hermetik a nebo jiné tekuté a silikonové tmely jsou vhodné u dvoutaktu k utěsnění válce na klikovou skříň. Těsnění pod hlavou je zatížené rázově a vysokou teplotou. Používá se alespoň co si pamatuju,hliníkové nebo měděné těsnění. Ale materiál musí být velmi měkký. Měkčí, než je materiál slitiny hlavy. Například alobal, i když na to nevypadá, je ve skutečnosti dost tvrdý, měkký se zdá tím, že je tenký. Nebo AL plech, používaný na krytiny střech, je velmi tvrdý. Ani klingerit není vhodný, také na to bývá příliš tlustý, těsnění by nemělo být víc jak asi 0,2 až 0.4 mm. aby se nesnížila komprese. Jako vhodný a dostupný materiál se mi zdá měděný plech vhodné síly. Možná k sehnání kousku někde v kovošrotu ze zbytků materíálu na oplechování střech. Myslím že tlustější jak 0,5mm nebude. Potom co nejpřesněji vystřihnout kroužek patřičných rozměrů.
Potom vytvořený kroužek vyžíhat nad plynovým plamenem. Možno nad hořákem sporáku, nějakým plynovým hořákem, možná i pomocí silnějšího plamene zapalovače určeného do větru (takový ten jako miniautogen). Z nouze i v žhavých uhlících ohýnku. Tím měď změkne. Pak smirkem očistit od okují na čistý materiál. V případě použití hliníku, musí to být čistý hliník, materiál musí být při ohybu tvárný, nesmí skoro vůbec pružit.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru