Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odfouklé obklady v kuchyni

Zdravím,v kuchyni se po pár letech odfoukly obklady,tak jsme celý pás odstranili.Někde drží lepidlo na zdi,někde na obkladech.Lepidlo na zdi drží fest,jakým způsobem ho odstraním-za sucha nebo za mokra,nebo ho nechat,napenetrovat,a vše srovnat vrstvičkou lepidla?Na jednom místě byla odfouklá i omítka v ploše cca 5Ox50cm,kterou chci odstranit.Čím tuto omítku v síle cca 1-2cm nahradit?Předem dík za odpovědi.

Komplet dole osekať až po tehlu alebo panel. Odhalený podklad muriva napenetrovať, zarovnať vhodnou finálnou omietkou na ktorú nalepiť nové obklady.

Tieto šlendriánstva nikam nevedú, opadne ti obklad znovu, niekde inde lebo samotný základ je sprznený. (Na nejakú vápennú, drolivú, nespevnenú omietku, ktorá sotva držala na murive, sa určite bez hĺbkovej penetrácie nacapili nevhodným lepidlom priamo súčasné obkladačky.