Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zlomená anténa

Dobrý den, mám starý kapesní stanzistorák zn.Philips, funguje super i přes stáří 30 let, ale teď se mi zlomila teleskopická anténa, kouká jí jen ten první článek (cca 1 cm). Jak bych to udělala, aby opět šel, jak nastavit a čím ten zbytek antény? Na vzhledu nezáleží, jen aby to fungovalo. Děkuji

Pokud to nemusí být zasouvací, tak stačí obrousit konce trubiček až na mosaz a sletovat páječkou. Druhá verze je najít někde v elektrošrotu podobné rádio a anténu vyměnit (dá se i koupit nová). Třetí verze je naletovat na pozůstalý kus antény prostě jen zhruba stejný kus kablíku, jako byla dlouhá původní anténa.

Nic na to nepotřebuješ. Sežeň libovolný kus drátu, asi tak dlouhý jak byla původní anténa. pokud bude izolovaný, asi pět centimetrů zbav izolace a ten kousek namotej na pahýl antény. Zajisti třeba ovinutím izolepou. Myslím že to bude hrát.
Asi by stačilo do pahýlu antény zapíchnout třeba pletací jehlici. Pokud není moc slabý signál, bude to hrát taky. :-)

Díky moc. No já tam strčila napůl rozmotanou velikánskou sponku na papíry. Jako hraje to celkem dobře, ale jak se to tam kejklá, tak zvuk není až tak čistý, chtělo by to, aby ten drát vyplnil celou šíři té díry po zlomenině, aby se dotýkal stěn. Prostě musím sehnat tlustější drát, který tam naperu natvrdo. Ale díky všem za snahu, myslela jsem, že mě tu budete urážet, že jsem dřevo :-), což v tomto směru jsem.

Nemusi sa dotykat vsetkych stien, staci tam vodivy dotyk hocjakeho dratu a zalepit lepiacou paskou apod. Lepsie je napajkovat tam drat namiesto tej povodnej anteny. Antena je len kus vodiveho dratu alebo cohokolvek vodiveho, ta trubica nema ziaden vyznam, to je tak vytvarovane len kvoli tomu teleskopickemu vytahovaniu.