Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ovládání na světlo ovládá i televizi

Ahoj, včera jsem v bauhausu koupil stropní světlo na dálkové ovládání (ir) ale objevil se nečekaný problém - ovladč ovládá spolu se světlem i mojí lg televizi, takže když dám tlačítko pro nočnítlumené světlo, tak tv se vypne, když nastavuju teplotu světla tak to myslím hýbe se zvukem a když nastavuju intenzitu tak to přetáčí vpřed-zpět...

Dá se to nějak vyřešit? TV je LG a na ovladači pro světlo je napsán Tween light

Pokud to řešení nemá tak budu muset světlo vrátit a to jsme se na to dva měsíce těšili...

díky

Jedine polarizacny filter, ale normalne by bolo odniest vratit aj svetlo aj televizi cinanovi do hlavy. Dnes uz bohuzial firmwaristi jebu na vsetko lebo su to nejaky preskoleni kosci ryze asi ja neviem ci v indii ci kde v riti.

Ono to nezavisi od smeru, svetlo sa odraza od steny. Nebude to prave tym, ze sa na to tesite 2mesice? (neco rovno z ciny?)
Uz som pisal da sa to riesit polarizacnym filtrom pred TV a na ovladac svetla, nasledne to bude reagovat na TV len pri urcitom natoceni (vodorovne alebo zvislo) a budes to natacat tak aby to nereagovalo, alebo mozes skusit aspon tmave sklo pred telku ale to asi moc nepomoze, inac asi uz len vyhodit to.

do google si zadas slova polarizacny filter. Patri pod to trebars aj polovica slnecnych okuliarov.
(... ale pozor tie mozno nebudu prepustat IR, takze to je asi potom tazke zohnat nejaky normalny. Lacnejsie bude asi vyhodit to svetlo a kupit nieco normalne znackove)

Polarizační filtr lze i odloupnout z displeje staré kalkulačky, ale dost pochybuju, že by to pomohlo. Problém je v tom, že DO světla má shodou okolností stejné kódy s TV. Snad za pokus by stálo, snížit citlivost TV přelepením čidla nějakou fólií, která by průchod IR řástečně omezila, za cenu většího míření na TV. Také, pokud je i světlo hodně citlivé, tak snížit podobným způsobem vyzařováné IR LED na ovladači světla. Moje LG má čidlo IR dole v rámečku u loga LG. Mám tam kontrolku a čidlo je za krytem kontrolky.
Ale to s tím pol. filtrem, bych možná vyzkoušel, třeba by to i mohlo fungovat, nevím, jak se IR světlo, v tomto případě chová.

Pokud ani jeden z přístrojů neumí změnit sadu příkazů, obávám se, že bude potřeba vrátit. (Na mojí LG televizi bylo možné vybrat si ze 4 sad, identifikátor TV jde dokonce nastavit v rozsahu 1-127, ale to se týká drátového ovládání přes sériovou linku. Starší televize SONY měla podobnou možnost. Někteří výrobci holt myslí na to, že si jejich zákazník toho může koupit více, jiné to ani nenapadne.)

U televize to chápu, člověk si obvykle nestaví televizní stěnu, méně to chápu u videorekordéru nebo settopxoxu, kterých může mít člověk k jedné televizi i víc. Ale už vůbec tuto nemožnost nechápu u světla - myslel někdo ve výrobě, že by mohlo těch světel být víc. Nebo nechtějí více prodávat. Že by se nad tím nikdo nezamyslel.

Trochu mi to připadá, že číňan vzal ovládání, které mu přišlo pod ruku, podle toho naprogramoval to světlo a do finálního výrobku i to ovládání. Asi jako když jsme v dávných dobách ovládali počítač přes girder, ale na to se použilo nějaké osiřelé ovládání. Ostatně stránky kolem arduina jsou plné kontstrukcí, které takto vznikají jako využití přebytečného ovladače. Jen bych si představoval, že když to někdo zadá do výroby, že pozmění kód tak, aby nebyl v konfliktu s původním zařízením.

To asi ano, ono zas bezne dialkove nemaju az tak vela tych moznosti. Napr. philips pouzival 5bitovu adresu zariadenia (32 moznych zariadeni) http://users.telenet.be/davshomepage/rc5.htm
Ale vzhladom na to ze je nekonecne mnozstvo modulacnych frekvencii nechapem preco svetlu urobili stejnu modulacnu frekvenciu jak TV, alebo neurobili si aspon vlastny protokol. Alebo aspon nepouzili adresu ktora sa nepouziva bezne pre TV ale pre nejake stare kramy. Cinan je divny.
Svetla to bude ovladat asi vsetky, to by bolo zaujimave skusit a nasledne sa opytat predavaca ze ako sa to ma pouzivat.