Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dá se ověřit funkčnost tepelné pojistky u nezapojeného bojleru?

Dobrý den, dá se nějak ověřit funkčnost tepelné pojistky u nezapojeného (ale předtím použitého) bojleru Tatramat ještě před jeho uvedením do provozu? Pokud ano, jakým způsobem? Pojistka typu BP16: https://www.elektrahk.cz/56-zbozi-2605-tepelna-pojistka-bojler-tatramat-bp-16-vratna-(nahrada).html (Přesně ta na obrázku, ne náhrada)

Pche, tepelná poistka reaguje na prehriatie vody v bojleri v prípade poruchy čidla manuálneho termostatu, aby nevznikol nekontrolovateľný papiňák s možným rozdrapením valca v prípade, ak by zlyhal aj pretlakový ventil na 1/2" výstupe teplej vody z bojlera.

Táto poistka rozpojí napájacie kontakty do špirály 230V/50Hz tuším pri teplote 110°C.

Jedine poistku vybrať z puzdra valca bojlera a postupne ju nahrievať až ju pružina "nezhodí" z kontaktov.