Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Návrh části hydraulického systému

Zdravím,
mám dotaz ohledně hydraulického systému. Mám systém s dvěma hydromotory, kde se občas dostanu do takové zátěže, kde spalovací motor přestane zvládat zátěž a postupně se zadusí. V momentálním stavu je na motoru připojeno čerpadlo, které šoupátkovým děličem pohání kapalinu přes ventyly k hydromotorům. Konkrétně mě zajímá jedna věc a to: je rozdíl v zapojení jednoho čerpadla o 12ccm/ot, které dále dělí průtok na dvě větve oproti zapojení dvou čerpadel v tandemu, kdy každé má poloviční průtok tj. 6ccm/ot? Změní něco použití dvou slabších čerpadel místo jednoho silného? Zlepším tím stav, kdy je problém v zátěži nebo to vyjde nastejno? Samozřejmě můžu systém zpřevodovat jinak a můj problém obejít, ale zajímá mě jestli je rozdíl v tom způsobů zapojení. Zda slabší čerpadla zlepší kroutící moment a zabrání zadušení ve velké zátěži nebo tím, že jejich součet ccm/ot bude rovný tomu jednomu se nic nezmění.

Prečo špekuluješ nad tandemami, čerpadlami za sebou, diferencovaním viacero čerpadielok apod., ale porád nevymeníš silnejší (mocnejší) hnací agregát s riadne predimenzovaným výkonom?

Špekuluju nad tím, protože to mám pro aplikaci, která jinde funguje velmi dobře se stejným motorem a stejným výsledným převodem. Jediný rozdíl je ten tandem. Hadice máme o stejných průměrech. Tak mi to nejde na rozum. Ještě mají robustnější ovládací ventyly, tak jestli nemají větší průchodnost skrz ně...

Každopádně všem děkuji za poznámky.