Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Noava 5 kolik zasuvka na stary rozvod

Je mozne na stary rozvod 4 zily (3f+PE alebo PEN ? ) , kde je pripojena stara 4 kolikova zasuvka, tuto vyhodit a pripojit novu 16A 5 kolikovu? Pripojenie 5zilovym kablom kde PE a N su v zasuvke zapojene? Zasuvka nebude na predlzovacom kabli, ale prisrobovana na stenu vedla isticov. (vsetky nove stroje su uz 5 kolik). Kedze je to este stara instalacia, predpokladam ze tam nebude chranic. Ten by mal byt len na pokracovani po rozvetveni na 230 V do domu.

V odkazu Nudy je uveden obrázek zapojení. Slovně - pro instalaci v ochranné soustavě dle dřívějších předpisů TN-C, zásuvku 5-ti kolík zapojit novým kabelem 5-ti žilovým a v zásuvce zapojit modrý na N, zel.žlutý na PE a v rozvaděči oba na PEN.
Zapojení 4-žilovým kabelem a propojení PE a N v zásuvce je proti předpisům.