Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Digitální PH Metr - pH

Potřebuji měřit v bazénu -pH.Máte praktické zkušenosti s digitálním měřičem pH ?
Existuje víc typů / např.dovoz z Číny/,prosím o sdělení značky a typu,jež používáte.
Zn. Spolehlivost
Děkuji -Pavel 57

Ideální by bylo, kdybys mohl levný z Číny porovnat na více vzorcích s nějakým přesným. Pak bys věděl, jak moc je přesný.
Co se týká bazénu, tam ti to stačí přibližně, běžně se to dělá lakmusovým papírkem, kde to pak porovnáváš s vytištěnými vzorky. Takže i ten levný z Číny bude dostatečný.

Zožeň si klasiku, lakmus špecifické papieriky s rozhraním pH od 3.5 po 6. (Nie všeobecné lakmusáky v rozhraní pH od 1 po 12, tam trt zistíš, lebo sú od akurát od hranice 3 po 6 rovnakej farby-okrové, ako samotný podklad papiera, teda nič neukážu). Niekde šlohni v špitáli u dochtora alebo v lekárni. Však sa nekúpeš v kyseline alebo lúhovom roztoku? Či?

Však sa nekúpeš v kyseline alebo lúhovom roztoku? Či?

Zato ty asi ano nebo bazén vůbec nemáš. Ideální hodnota pH vody v bazénu je v rozmezí 6.9-7,5. Tak k čemu mu budou papírky s měrením hodnoty pH do 6???

Radu už dal Kenav. Nejlevnější a nejspolehlivější řešení je používat aguatest. Digitální pH měřák jsem měl jednu sezónu s tím, že si ulehčím práci, ale stálo to za dvě věci, tak jsem ho za poloviční cenu prodal. PC: 660,-.
Ty drahé na tom budou daleko lépe, ale stojí kolem 5000,-. Kvůli kalibraci se stejně nevyhneš koupit kapkový tester nebo aspoň papírky.