Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prevod tepla

Ahoj,

v mistnosti o objemu 8m3 chci nainstalovat server, ktery ma prikon 4-5kW.

Odpadni teplo bych rád nahnal nejakym ventilátorem zpet do domu. Privod vzduchu je tam nyni dvema 100m trubkami zvenci.

Mate nejake rady?

Martin

Vetráky hučia, ako sviňa, ak časom nechceš v pohodlí domova zcvokatieť. Nejaké pomaloobrátkové lopatkové vetráky.

Jedine prirodzený "komínový" ťah zohriateho vzduchu skrz mriežky v murive, otvor v spodku v oddeľujúcej priečke a otvor pri strope. Serverovňa sa dá odhlučniť, stačí vnútorné steny durch oblepiť 30-ks kartónmi na vajcia.

Predpokladám, že miestnosť bude opretá štvrtou stenou o chalupu, nebude to solitér niekde za potokom pri lese.