Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podložka mezi parkety a koberec

Ahoj,
Do pokoje 4x4m chci na parkety položit koberec. Bude se tam kutálet po zemi a hrát si tam malé děcko, tak ať to trochu hřeje. Parkety nevržou, nehýbou se, jsou "jen" seschlé (sem tam mezery pár mm) a občas některá o 1mm propadlá. No a odřené jsou, ale renovovat se mi je nechce, když na nich bude koberec...
Protože už jsem pár koberců viděl, které byly zřetelně položené na parketách - byly tam zespodu otlakem obtisklé - tak by mě zajímalo, jestli se dá koupit nějaká tenká "milimetrová" podložka, která by otlaku parket do koberce zabránila. Nějaký tvrzený plast....? Mirelon podle mě nemůže stačit. Korek?
Místa tam není nazbyt, úplně bych nechtěl tam dávat vrstvu osb desek.
Díky za nápady...

Pokud by jsi měl možnost někde sehnat starší PVC (to tvrdší, co se používalo dřív), které má sílu cca 2-2,5 mm a bývalo v šířce 1 m. To v pohodě překlene případné širší spáry a nerovnosti. Mám takto položený koberec na prkenné podlaze, s podstatně širšími mezerami a nerovnostmi, na níž bylo původně položeno toto PVC a ne ně jsem pak tedy dal koberec a je to dobrý. :))
Pokud by to bylo to dnešní, měkčené, tak nevím, třeba by také stačilo. Ale nové je dost drahé a starší bývá dnes už většinou lepené.
Ale možná se někde, u nějakého známého, nebo na netu na bazaru, dá sehnat to staré a levně.:-p
Mirelon je měkký. A i ten Tebou uvažovaný korek je poměrně měkký a hlavně je drahý.:-(