Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pastorek na startéru - je blbuvzdorný?

Po dlouhém přemlouvání sem půjčil kamarádovi auto( už nikdy nikomu nepujcim)
Že dostane pohulit spojka, protože cizí lidi se neumí(vetsinou) s cizím autem rozjíždět, s tím jsem počítal. Ale když mi auto vracel, tak jsem viděl jak startoval-po naskoceni motoru ještě 4! vteřiny držel klíček ve startovací poloze. Tak jsem se ho ptal jestli takhle startoval furt co auto měl.. To mi potvrdil a já si jen představoval kolikrát musel pastorek na starteru sténat, když jsem se dozvěděl že mu to na každý druhý křižovatce chciplo, protože je to "nějaký divný".

Jsem se chtěl zeptat co s pastorkem může udělat zhruba deset startů s prodlevou 3-4 vteřiny po nastartování motoru ve stále vysunuté poloze. Zvuk to byl strašný. Mám se připravit na výměnu? Kolik z ozubení tam mohlo zbýt? Nebo je to odolné jako kolo převodovky a něco to snese? Nerad bych někde zůstal, ale zatím startuje celkem bez nějakých pazvuků co jsem zkoušel i když dostal naloženo..(japonský startér)

Některý lidí fakt nechápu jak ignorují základní návyky s autem. Už nikdy více.

Jak pastorek tak věnec na setrvačníku to téměř jistě přežily bez úhony, což však vůbec neznamená, že řidičák dotyčného bych nenechal sežrat psovi a jemu samotnému bych doživotně nezakázal cestování motorovými vozidly byť jen na sedadle spolujezdce.

Ak pri štarte a po natočení motora sú zapadnuté zuby do seba pritiahnuté elektromagnetom, nemaj obavy, nič sa nestane. Súkolia sa točia spoločne bez ujmy až do ich odpojenia.

Horšie je štartovať opakovane, ak už motor po naskočení beží.
Hlucháň, zlomyseľný kamarát, sa ti mohol postarať o tento spôsob ničiteľstva majetku.

Tvoj kamarát potrebuje prešpricovať uši lekárom z odboru otorinolaryngológie, má v nich zarastené, hnedé, centimetrové špunty.

Děkuji, ano zřejmě je hluchý, protože mám navíc dost hlučný motor:) Já si myslel že řídit umí(respektive ovládat auto) Po natočení motoru je tedy zřejmě jediný problém pro pastorek startéru to že se začne točit rychleji než by měl a asi proto tak skučel. Takže dobrý.

Ještě jeho specialita byla při řazení rychlostí nedošlapovat spojku na podlahu, taky pěkný zlozvyk..

Tak jo díky.

Pastorek a setrvačník to nějak neopotřebuje.Ale dochází k opotřebení uhlíků starteru,taktéž pokud to je starter s elektromagnetickým vysouváním dochází k nadměrnému opalovbání spínacích kontaktů cívky kde do budoucna může docházet k velkým přechodovým odporům a následnému špatnému startu a nebo vůbec.Je to pro vás ponaučení.Auto,manželka a fajfka se přátelům nepůjčují.