Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ubytek na graetzovym mustku

Ahoj, chci se zeptat.
Ted jsem meril graetzuv mustek a vysledek mi nejak nesedi.
Kdyz dam + pol meraku na AC a minus pol na plusovej DC pol, namerim zhruba 600mV ubytek coz je ok.
Kdyz dam + pol meraku na AC a minus pol na minusovej pol DC tam namerim 1750mV coz jsou 3 diody, ale to prece bych nemel nemel namerit vubec nic ne? To by ubytek mel byt nekonecny nebo se pletu?
Budu rad za odpovedi :-)

Co to je za merak a jaku presne funkciu tam na nom pouzivas?
Je na ten mostik zapojena nejaka zataz (je zapojeny v obvode alebo mas len 1suciastku na stole?)
Si si isty ze to ma byt graetz mostik a nie ina suciastka?

Ked chces zmerat mostik tak over kazdu diodu samostatne ze nema skrat (0mV) a ze v priepustnom smere ma tych ca 600mV a v opacnom ze ma proste viac. Vzdy tam budes merat nieco cez zataz, to je fuk. Vadna dioda odpalena zvykne byt bud skratovana alebo uplne prerusena, takze ak nameras tych 600mV a naopak viac, tak je velmi pravdepodobne v poriadku a vada je inde.

to co měříš není úbytek ale otvírací napětí diody, za úbytek to lze povazovat teprve při zátěži, třeba dioda s otvíracím U=600mV bude mít úbytek při zátěži třeba 1,2V....což se skládá s otvíracího napětí 0,6V a dalších 0,6V je dynamický odpor diody a úbytek je závislý na proudu diodou.