Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno jak udělat díry do země

Prosím vás, poraďte mi někdo fintu jak udělat díry do země průměru cca 10 cm do hloubky cca 50 cm. Koukala jsem na net na půjčení vrtáku do země, ale za jeden den dát 600,-Kč se mi fakt nechce. Jedná se o dvě díry. Půda je horská čili dosti kamenitá.

Řešení:

Lešenárska trubka sa dá kladivom zaraziť priamo do zeme (ak by mala zváračom vyrobený hrot prípadne bola rozbrusovačkou našikmo zrezaná). Len nesmieš naraziť na šutre.

Ideálne bude klasika, krompáč, bigoš lopatka a následne vykopanú dieru zaliať betónom do ktorého sa osadí nosná konštrukcia, tj. trubka.

Jak píše zerozero.
Pokud jde opravdu pouze o dvě trubky- dvě díry, nejlepší krompáč a lopata, pak zabetonovat a do toho betonu dát případně vykopané, nebo přinesené kameny. Na to by měl stačit pak i jeden, max. dva pytle suché betonové směsi.

No pokud je zem směsná s obsahem různě velkých kamenů, nebude to jednoduché. Zemní vrták šnekového tvaru funguje spíš jen v hlinité půdě bez kamenů, nebo jen s drobnými kameny. Při setkání s větším kamenem se zakousne a konec, nebo se po kameni jen smýká a nepostupuje. Stejné je to při použití úzkého rýče. Narazíme na větší kámen a přes něj se nedostaneme a pokus ho v zemi rozbít selhává.
K čemu mají otvory sloužit? Pro usazení nějakých sloupků? Jedinou radu,pokud v zemi jsou kameny bych měl, vykopat větší díry klasickým způsobem krumpáčem a pak sloupky nebo co to má být zafixovat v poloze a zabetonovat směsí betonu s kameny. I když se to zdá pracné, bude to jistější, než se snažit vytvořit úzké díry.

Lešenárska trubka sa dá kladivom zaraziť priamo do zeme (ak by mala zváračom vyrobený hrot prípadne bola rozbrusovačkou našikmo zrezaná). Len nesmieš naraziť na šutre.

Ideálne bude klasika, krompáč, bigoš lopatka a následne vykopanú dieru zaliať betónom do ktorého sa osadí nosná konštrukcia, tj. trubka.

Jen mimochodem - resenim by mohl byt i zemni vrut, ale samozrejme pokud narazi na sutr, tak nefunguje. Mensi sutry nevadi, zasroubovat se mi ho povedlo i do zvetraly bridlice, ale placak z kremene je samozrejme konecna. Vyhoda je snadna instalace i odinstalace a taky moznost doladit vysku na milimetr.