Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výměna zásuvek za bezšroubové

Dobrý den, prosím o radu s následujícím:
při redesignu domácnosti padla řada na zásuvky a je plánována jejich výměna za nové a zatím to vypadá bohužel na typ s bezšroubovými svorkami

Domovní instalace je TNC, Cu.

jak prosím zapojit 2 zásuvky za sebou. Zásuvka má po dvojici zdířky pro L, PE a N

1. varianta: WAGO svorkou si rozdělit PEN na PE+N, zapojit zásuvku a druhou propojit 3 žílovým kabelem - toto je chybný bod rozdělení, že?

2. varianta: PEN vodič na PE kolík, klemou na N zdířku a z volných zdířek L a N jít k další zásuvce dvoužilovým kabelem - je toto přípustné nebo ne?

Děkuji

Jak píše nagios, rozdelit přívodní PEN ve Wago a zž vodičem napojit ochranné kolíky PE obou zásuvek. V nich propojit svorky PE se svorkou N. Fázi L zapojit do první zásuvky a propojit do druhé. Toť nejlepší řešení a v souladu s ČSN, pokud jde o instalaci dle dřívějších předpisů v soustavě TN-C.

To už, bohužel, 20 let nemám. Ale ta má byla zlatá ženská. Asi jsem měl v životě víc štěstí než jiní.
No, možná jsem to, po vašich "narážkách" pochopil. Ale té návštěvy je možno se zbavit i jinými "nápaditými" způsoby.
Nebo je třeba i poslat do ...nikam. Proč to dělat tak složitě? :-D