Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Led bodovky blikají při zapnutém stavu

Zdravím,

o víkendu jsem měnil v kuchyni světla, dřív tam byly 3 halogeny každý po 35W, napájela to 2 trafa.. Tato trafa jsem nahradil jedním zdrojem o výstupu 12V DC/30W. K tomu jsou připojeny 3 ledky o výkonu 7W, celkem tedy 21W. Problém spočívá v tom, že když jsou zaplé cca 15 min tak všecky začnou náhodně blikat. Zhasne na sekundu, pak zas 10 sekund svítí a furt do kola. Měl jsem doma ještě 2 jiné ledky o výkonu 6W od jiného výrobce. Zapojil jsem je tedy místo dvou 7 watových. Výsledek byl takový, že po těch 15 minutách blikala jen ta 7 watová a ty 6 watové svítily normálně. Tudíž jsem dospěl k závěru, že zdrojem to není a je to čistě v těch ledkách. Proto se ptám, napadá někoho příčina ? Děkuji za odpověď.

Když jsem při rekonstrukci bytu přecházel na LED, dodala mi firma jakési polské zmetky. Naštěstí za pár dní začaly blikat a pak jedna přestala svítit úplně. Prý se jim to "s těmito LEDkami ještě nestalo", ale vyměnili je za jiné (asi ne z Polska) a ty svítí dodnes (cca 5 let).
Takže asi reklamovat...