Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Karta řidiče

Dobrý den.Prosím Vás, chtěl bych se zeptat, mám poprvé kartu řidiče a když ji použijí musím mít nějaké žluté kolečko , když jsem doposud nejezdil? A ještě jedna otázka,musím vozit u sebe papír o psychologickém vyšetření . Děkuji .

Když máte kartu, nemusíte vozit žluté kolečko. Musíte mít po dobu 28 dní od první jízdy na kartu, záznam, co jste dělal minulých 28 dní. Třeba POTVRZENÍ O ČINNOSTECH(1), (NAŘÍZENÍ (ES) Č. 561/2006 NEBO AETR(2))
S sebou určitě nevozíte psychologické vyšetření.
Nic si z toho nedělejte, když Vám někdo neporadí a zeptá se, zdali znáte předpisy. Žádný řidič nezná všechny předpisy.

Nebudu začínat nové téma a využijí to zde.Otázka když přivezu cisternu s vodou do válcú na stavbu ( vyjel jsem 6.00 přijel 7.00) a potom jsem třeba válcoval,nebo něco jiného a potom bych měl jet třeba ve 20.00 někam jinam ,co bych měl v tachografu nastavit .

Dobrý den, nejsem si jist jestli chcete vědět co tam má být. Spíš asi jde o to, aby jste večer mohl v pohodě jet. Pak myslím že nastavit postel, nemůže nic zkazit.
Samozřejmě nebudu diskutovat o tom, že z hlediska bezpečnosti silničního provozu to nic dobrého není pracovat za volantem 15 hod v kuse.