Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Co s rezavou netěsnící lednicí?

Dobrý den. Asi 8 let máme kombinovanou lednici Electrolux se dvěma kompresory. Moje paní lednici často posune jídlo tak že se dotýká zadní svislé chladící desky. Sražená vlhkost potom stéká ne po desce do kanálku ale po jídle do prostoru lednice a z lednice ven. Čelní dosedací povrch přepážky mezi lednicí a mrazákem je za ty roky zkorodovaný a guma dvířek netěsní. Tím se do lednice i mrazáku dostává další vzdušná vlhkost. Koupil jsem nové těsnění ale než ho vyměním musím vyřešit tu rez, jinak to nemá cenu. Před několika lety nám měnili kompresor mrazáku, teď asi uniklo chladivo protože teplota mrazáku stoupla a houpe se jak se jí zachce. Mám ten mrazák nechat opravit, případně to celé vypnout, odrzit a natřít, vyměnit těsnění a nechat běžet dál? Nebo koupit novou? Manželku vyměnit nechci tak jsem se díval po nerezových lednicích ale ty jsou vevnitř bílé takže by se problém časem mohl zopakovat. Stávající lednice má 2metry, musí se snést nebo vynést po kluzkých terasových schodech do patra. Což bude problém. Co byste poradili, jsem lehce zoufalý :-) .

Dobrý den, měl bych zájem o ten mrazničkový kompresor :-) Můžeme se nějak domluvit? Když se zaregistrujete, pošlu Vám soukromou zprávu... nebo Vy mně...

Jinak lednici na schodech bych položil na bok a nechal sjet - samozřejmě zespodu přidržovat :-) Pokud ale máte pěkné dřevěné nebo jinak obložené schody, tak bych to raději neriskoval nebo dal pod lednici nějakou podložku - karton nebo starší koberec.

Starou (lednici):-D vyhoď a kup novou. Třeba já před rokem koupil kombinovanou s jedním kompresorem CANDY, plášť celý nerezový, vnitřky všechny plastové. Tam nemá co rezivět. Stála necelých 11 tisíc. Úsporná *** a mnou měřená spotřeba za den 0,45 kW. Tichá s řízeným kompresorem.
Je to typ CANDY CKCS 6186 IXV/1. Velikost mražák asi 90l lednice 120l. To jen přibližně. Velikost cca 60/60/185 cm. Jestli je ještě na trhu nevím. :puff: