Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem statická elektřina na gramo deskách

Dobrý večer. Jak se zbavím statické elektřiny na gramofonových deskách? Desky jsou nové a při přehrávaní to lupe. Na dotyk je znát (při přiblížení ruky), že je deska nabitá statickou elektřinou. Zkoušel jsem je utřít hadříkem na gramo desky, ale to nepomohlo.. Děkuji moc za reakce..

To na 100% nejde. Trenim ebonitove tyce liscim ohonem... a jehla po desce je totez. Muzes zkusit stahnout naboj vo kulik v zasuvce, slysel jsem o nejakym olejicku(to bych nedelal), slysel a cetl jsem ruzny rady. Neco trochu pomuze, ale uplne odstranit, to se nepovede.

Jakákoli utěrka není vhodná. Nikdy se neubráníš tomu, aby se do ní nenachytal prach, který následně uložíš na desku a potom pri přehrávání zatlačíš do desky. To je příčina většiny drobných lpanců, lupance od poškrábané desky jsou mnohem slyšitelnější. Kdysi dávno jsme to řešívali jak tu bylo řečeno mokrým přehráváním a ti co měli štěstí a sehnali bony kupovali v Tuzexu tohle: aq-brush-1-d500914.htm. Pikantní je, že za těch téměř 40 let se kartáček ani v nejmenším nezměnil :-)