Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spínací zásuvka

Dobrý den,
poraďte. Chtěl bych na chatě mít nějakou spínací zásuvku, aby mi např ve 14:00 zapla lednička. Existují programovatelné zásuvky, ale co jsem si všimnul, tak to přerušuje nulový vodič. Osobně bych raději přerušil fázi. GSM zásuvky jsou zase moc drahé.
Jak byste to vyřešili?
Díky

Si ma pobavil, preruší iba nulák(?), ale zreje fáza 230V tečie, hučí, šumí keep smilling, ako Niagara.

navyše, tá skromnosť, to globálne šetrenie el.energiou pri chladničke so spotrebou 100W pri riadení spínateľným termostatom, človeka až"lehce šimrá v podbříšku".

Umiestni chladničku vonku, pod prístrešok, v lete skladuj žranicu v pivnici obloženej ľadom nasekným v "lednu" z rybníka.

No ale ak ju nechas zavretu (=vlhku) a nasledne pri normalnej teplote tak v tom vznikne potom asi velmi "chutna" flora. Mozno aj farebna.
Vseobecne nezalezi na tom ci sa prerusuje faza alebo nulak, su to rovnocenne pracovne vodice. Ale da sa zapojit si nieco naopak resp. zmerat si ci mas spravne fazu v stene (alebo overit si ze nepouzivas stare komunisticke roztrojky ktore na jednej zasuvke mali naopak fazu, alebo si nejaku taku roztrojku zohnat a zapojit to do nej)