Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nestabilní signál DVB-T

Dobrý den,
mám na chatě asi 5 km od Letovic venkovní DVB-T anténu. Konkrétně tuto. Problém je v tom, že signál je hrozně nestabilní. A celkově to jede hrozně divně. Naskočí plný signál a přesto se obraz i zvuk hrozně sekají. Jindy to zase ukazuje signál minimální a jede to naprosto plynule. Když jede ČT 1 nejede nova, prima, cool atd. Když zase jedou novy a primy, nejedou čétéčka.
Nevíte, čím to může být?
Díky moc.

Plny signal je rusenie, takze ked naskoci, tak ti to chyta nieco ine trbars vysavac manzelky, a ne signal TV (ten ma byt slaby, vtedy ti to funguje spravne). Takze z toho vyplyva ze vsesmerova antena so zosilenim trilion decibelov je hovadina, a kup si spravne smerove (odrazna sietka) antenu alebo anteny podla poctu vysielacov, a spravne to nasmeruj, alebo aj nejaku s nastavitelnym zosilenim aby sa zosilovac neprebudzoval s rusenim apod.. Ale neviem ci na strechu sa dava nastavitelny asi ne. Smerova antena by mohla problem vyriesit. Navyse ak je to s odraznym sitom tak ma vyssi zisk samotna antena a netreba to tolko zosilovat (mozno ani vobec) = nezosilujes rusenie.