Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak sundat ložisko pod nímž není místo ?

Zdravím, měním ložiska na elektrické pile Vari 2300 W. Všechna ložiska se mi podařilo sundat, nebo vydolovat, ale s tímto si nevím rady. Mezi tím ložiskem a ozubeným kolem (náhonem olejového čerpadla) je mezera asi 1 mm. Už mne i napadlo ložisko nějak odřezat flexou, ale snad někoho napadne nějaké elegantnější řešení. Rozkres pily zde : http://katalognd.vari.cz/nahradni-dily/vyrobky-vari/4329-pila-elektricka-2300w/kategorie-36443/ Ozubené kolo je č. 22 a ložisko je č. 23. Nevidím tam žádnou segrovku jistící ozubené kolo, která by mohla hrozit mezi ložiskem a ozubeným kolem, takže teoreticky by se to mohlo stáhnout za to ozubené kolo i s ložiskem. Tam se ale trošku bojím, že by se to ozubené kolo mohlo zdeformovat i když má cca 3 mm sílu. Fotka přiložena. Díky za náměty k řešení.

Dej celou hřídel do igeliťáku a do mrazáku na noc. Ráno plamenem z propan- butan pájky rychle ohřej ložisko a práskni vyčnívající hřídelí o podložku. Vše prováděj v pracovních rukavicích. Pokud se nepovede na poprvé postup opakuj.