Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem instalace sprchového koutu

Dobrý den,

mám takovou otázku ohledně instalace sprchového koutu pravděpodobně nejlepší varianta s vaničkou. po předchozích majitelých jsem získal takovýto prostor pro sprchový kout v koupelně. koupelnu jsem z rekonstruoval, ale potřeboval bych poradit jak na sprchový kout. samotná instalace sprchového koutu by měl být pro mě problém, ale potřevoval bych radu, proč například předchozí majitel vytáhl do tohoto prostoru uzemění je to k něčemu? jak zapojit správně odpad? Dále pro vytvoření roviny mohu rozdíl mezi dlažbou a zamí vylít betonem pro srovnání, nebo existuje nějaký lepší postup, popřípadě poradí někdo nějaký správný postup? v příloze přiklásám fotografie.

děkuji všem za radu.

S pozdravem

Jiří Havel

Stvořitel neměl tušení, co do koutu instalujete. Na "uzemění" se připojuje všechno, co je elektricky vodivé - jedná se o ochranu "uvedením na stejný potenciál", která spojí vše elektricky vodivé v místnosti (bez ohledu, jestli jsou to elektrické předměty, nebo ne) a v případě poruchy kdekoliv, kdy by se například po vodě mohla dostat elektřina do koupelny, bude na všem kovovém stejné napětí... tedy nedostanete "ránu" (laicky řečeno :-D ). Jedná se třeba o masážní sprchu, kovovou vaničku, masážní čerpadlo, nebo třeba kovové konstrukce...