Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odkrýt jahody...?

Ahojte,
před zimou jsem zakryl čerstvé sazenice jahod netkanou textilií.
Současné počasí mě pokouší to dát už pryč. Není to unáhlené? Mám tendenci ještě to nechat. Nemůžou jahody začít plesnivět nebo tak něco?

Je to první rok, co je pěstuju, tak nemám zatím zkušenosti... Díky.

IMHO zbytecny je zakrejvat v prvni rade - takze klidne odkrejt. U jahod se zakrejva puda okolo, aby tam nerost plevel, aby se ty mrchy nekontrolovatelne nemnozily, aby se nevaleli na zemi kdyz zrajou a zaroven(ale to je jenom efekt mimodek) se tim prohriva puda okolo. Jinak je to plevel co roste a roste a spis ho clovek casem musi regulovat.

Já bych je taky už odkryl.Má to snad smysl,když hrozí silné holomrazy,ty snad už nebudou.Takhle se dosáhne toho,že se jahody přirychlí,až začne svítit sluníčko,tak vyrazí rychle listy a taky by začaly dřív kvést,což zase není moc dobré kvůli mrazíkům v květnu.A taky kvlůli zvýšené vlhkosti je zvýšené nebezpečí botrytidy(šedé plísně).Takže pokud nepotřebuješ hodně ranou sklizeň,nech tomu volný růst.Maximálně pak přikrýt tou textilií na noc,až budou hrozit ty mrazíky.