Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem eternitová střecha

máme na kolně eternitovou střech a na stavebním úřadě nám řekli, že nám to neschválí a musíme ji vyměnit za tašky.
Co je na to pravdy? Je nějaký zákaz dávat jako střešní krytinu eternit?

děkuji
Milan

Není eternit jako eternit. Původní asbestocementové šablony, s názvem eternit je zakázáno vyrábět už mnoho let.
Ale šablony se vyrábějí dále, říká se jim cementovláknité šablony, zase s názvem eternit. Tyto šablony neobsahují asbest, ale jiná zpevňující neškodná vlákna.
Tedy pokud byly použité staré asbestové šablony, tak to nepovolí. Ale pokud jste kupovali nové šablony nedávno, nejsou s asbestem a není žádný důvod je nepoužít.