Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podlahová lišta 40 mm

Dobrý den, potřebuji sehnat podlahovou lištu k plovoucí podlaze, ovšem se šířkou 40 mm, dá se to někde sehnat? Koupili jsme starší domek a dilatační spáry jsou tu místy takhle široké, ovšem lišty k nim chybí. Díky moc za rady :-)

Existují plastové nalepovací, v různých barvách a imitacích dřeva, určené konkrétně na plastové krytiny, které tu šířku mají (pásek 2x4 cm s prohlubní uprostřed pro ohyb do pravého úhlu u zdi). Ale větší prostor mezi zdí a plovoučkou je nutno vyplnit nějakou dilatační hmotou (nějaký pružný ale pevný tmel, nebo třeba vypěnit a oříznout) a pak tu lištu nalepit na zeď, očistěnou až na omítku (ne na malbu), nejlépe tmelem "Mamut". Na podlahu ji nelepit, aby se plovoučka mohla pohybovat. Nejdou ale do ní vkládat žádné kabely a podobně, jako do profilových z tvrzeného PVC.