Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem waw kamna - jaký koupit bezpečnostní detektor

Ahoj, bydlím v garsonce, ve který jsou waw kamna. Jsou hezký, vypadaj nově, garsonka je udržovaná nic, hroznýho.

Ale, pro jistotu, bych si rád pořídil nějaký hlásič, kdyby začal utíkat plyn, nebo se to nějak špatně spalovalo a unikal oxid uhličitý do místnosti.

Doporučí někdo něco? A na co si dát ještě pozor?

Třeba během spánku to nepoznám, jistota je jistota.

Máte s tím zkušenosti? Já tomu nerozumím, prosím o radu.

Proti úniku plynu při zhasnutí kamen jsou kamna sama chráněna tepelnou pojistkou (termočlánek drží otevřený ventil plynu). Kamna pod okno nasávají vzduch zvenku a tam i vypouštějí zplodiny. Spalovací komora je oddělená od interiéru.
Kamna do komína mohou být proti zpětnému tahu chráněna už od výrobce - přečti si návod.

Pokud máte pouze wawky, tak považuji detektor CO za zbytečnost. Vzhledem k tomu, že kamna nasávají vzduch zvenku a vypouští spaliny také ven.
Detektor jsem pořídil do koupelny kde máme plynový průtokový ohřívač vody - karmu. Pokud máte ohřev vody stejně, tak si detektor určitě kupte. Jestli se bojíte úniku plynu, nebo požáru, tak už jste rady dostal.