Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou krytinu na pultovou střechu 1400 m2

Dobrý den, potřebujeme komplet zastřešit garáže, vazníky sklon 3 - 4%, plech. krytinu TRAPÉZ, bylo nám ale řečeno že min. sklon plech. krytiny může být 10 % ???
Takže plech nelze - návrh je, dát dřevoštěpkovou desku 22 mm + izolaci + nějaké speciální PVC což vypadá dobře, ale ta váha - přes 20 tun, prosíme o radu jakou nejlépe použit krytinu a je to pravda s tím sklonem u plech. střech ? Děkuji J.

Opravdu 1400m2 ? To nebude zrovna levné a přijde mi proto jako dobrý hazadr rozhodovat o použitém materiálu na základě názorů nějakých anonymů na internetu, kteří třeba o tématu vědí ještě méně než vy. Z toho by mohl vzejít sakra drahý špás. Povězte, že vy si děláte tak trošku srandu.
Pokud ne, tak se raději spojte s nějakými prodejci střešních krytin, ti vám poradí kvalifikovaněji.

Co se vašeho návrhu týče, zřejmě máte na mysli udělat bednění z OSB desek a na to položit asfaltové pásy. Tato krytina se používá i na ploché střechy, ale opět by bylo lepší zeptat se odborníků aspoň na správnou skladbu a technologii pokládky, s ohledem na konstrukci střechy.