Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak vyměnit kotouč v pokosové pile?

Ahoj.
Jak vyměnit kotouč v pokosové pile Hecht 814? Návod nic moc.
Odšroubuji kryt ( tu pohyblivou část krytu ) a vidím uchycení kotouče.
Koukám na to zleva, takže kotouč se z mého pohledu točí ve směru hodinových ručiček. Uprostřed je kotouč uchycen na 1 imbus. Jenže ten je fest utažený. Na kterou stranu mám zabrat, abych to povolil?
Ve směru točení nebo proti?
Díky.

U pokosovky je motor z pravé strany. Kotouč je tedy nasazen ze strany levé.Při výměně kotouču musíš proto dávat bacha aby se ti někam nezašantročil šroub který má levý závit. Jinak tvůj úsudek je naprosto správný.