Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cim vycistit skvrny od oleja na betone?

Mam na betone tyzden stare cierne skvrny od motoroveho oleja priemeru 2-3 cm.

Pokusne som dve mensie skvrny skusal vycistit cisticom na motory v spreji. Trochu je to svetlejsie, trochu viac rozmazane ale je to stale vidiet.

Ostatne skvrny cakaju na lepsie riesenie. Nejake napady?

V prvom rade je nutné zbaviť sa mastnoty, nalej na škvrny Perchloretylén:

http://www.bugy.sk/static/produkt/18167/PERCHLoRETYLeN-na-odmastovanie-a-cistenie-500ml/

Po vsiaknutí a odmastení škvrnu umy z betónu pracím práškom, napr.Persil rozpustený vo vriacej vode, šuruj miesto od dechtu ryžákom.

Nič lepšie na rozpustené svinstvo v motorových olejoch nikto nevymyslel.
---------------------------
Detto platí pri odmastení bloku motora, vane, prevodovky: Nastriekať 2l malým záhradným rozstrekovačom silnú koncentráciu kvlalitného pracieho prášku rozpusteného vo vriacej vode z kanvice, zopakovať proces 2x, nechať cca 20 min. pôsobiť. Stačí blok opláchnuť hadicou s tryskou s obyčajnou studenou vodou. Blok motora zostane ako nový, lesklý. (Nepoužívať hydroxid sodný alebo draselný, leptá hliník, liatina a hliník na povrchu zošedne)