Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nová omítka na garáž

Chystám se na starou garáž natáhnout novou omítku a potřebuji doporučit od jakého výrobce a jaký typ pastovité omítky mám koupit.
Garáž má původní omítku z břizolitu, který byl vyrovnán stěrkovým tmelem s perlinku. Vzhledem že je to garáž si to budu dělat sám tak potřebuji doporučit nějakou levnou a hlavně dobře zpracovatelnou omítku.

Exteriér, interiér?

Tehla, panel, betón?

Naťahovať na pôvodnú omietku, či obitú komplet po základ muriva?

Chceš penetrovať? Lebo ak chceš omietnuť pôvodný podklad starej omietky, je penetrácia nutnosť, penetráciou vznikne adhézny spoj na ktorý fest priľne malta.

Bežne sú dostať lacné malty s plastifikátormi v 25kg vreciach, dobre sa nahadzujú aj lahodne naťahujú hoblom v horúcom lete, pri vysokých teplotách, "nehoria" na suchom podklade ako klasické vápenocementové malty.

Musíš sa rozhodnúť sám, ideálne osobne navštív stavebniny, tam sa vymáčkni.

https://fasadne-farby.heureka.sk/sikamur-dry-sanacna-omietka-25kg/#

https://www.heureka.sk/?h%5Bfraze%5D=omietka+vonkajsia
--------------------------------
Nejaká nano predražená špecialita; https://www.asb.sk/stavebnictvo/stavebne-materialy/omietky/velky-prehlad-samocistiacich-omietok

Tento xindel môžeš líznuť na povrch novej omietky, na garáž by stačilo jedno vedro ak bude vrstva v mikro mm s najmenším obsahom gritu (zrna v malte).

Garáž je solitér, nevykurovaná, vystavená vlhkosti a mrazu?

V tom prípade okožuj obvodový plášť nejakým Cemixom vo vhodnom farebnom odtieni s jemným gritom, aby si mal porád na oko a omak hrboľatý finál, dnes sa už brizolit neškrabe.

Hrubší grit zrna má výhodu, že zakryje na oko drobné nerovnosti, ktoré sa najviac zjavia pri šikmom dopade (cca v uhle 160-170°) slnka smerom na fasádu.