Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplení komína

Ahoj, na podzim kominík vyfrézoval a vyvložkoval komín. Poté jsem měnil střešní krytinu. Komín pod střechou je vysoký cca 6 metrů, nad střechou ho pokrývači opláštili plechem. Od té doby mě nepravidelně prosakuje dehet v místě kde se kouřovod nasazuje do T-vložky komínu. Kominík radí zateplit část komínu pod střechou, prý se rosí a srážky stékají po vložce až k místu kde to prosakuje. Poraďte co s tím. Dík

Neprší ti zrážkami do komína? Však prípadný deht má spadnúť (stiecť) dole v prieduchu komína smerom k spodným liatinovým dvierkam.

Máš blbo nasadený T z kotla do telesa komína, zapusti rúru dymovodu z kotla hlbšie do vnútra telesa vertikálneho komína. Stačí zapustiť presah dymovodu z kotla cca o 5cm. Na utesnenie plechového dymovodu si nájdi na nete vhodné špagáty a silikónové/silikátové plastové hmoty.