Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Oprava otevírání zadních dveří - opel zafira

U OPEL zafira se mi po několikáté "rozbilo" otevírání zadních dveří (kufru). Minule v servisu, tam jen něco pošmrdlali a oblepili bužírkama a rok a půl to vydrželo. Chtěl bych se to tímto stylem pokusit opravit sám. Máte s tím nějaké zkušenosti? Jak rozšroubovat zámek zevnitř, když dveře nejdou otevřít. Čím to je? Špatný kontakt? Centrální zamykání normálně funguje, akorát prostě ty 5. dveře nejdou po "zmáčknutí" kliky otevřít. Bohužel tam zámek jako takový na klíč není, jinak bych se spokojil s odemykáním pomocí klíče.
Díky

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Musíte vlézt do kufru a dostat se k zámku.V místech kde je zajištěný v karoserii bývá malý otvor kam…
iconek 03.02.2018 07:24
iconek
Díky, vlezl jsem do kufru, ale zámek se mi odjistit nedaří. Kdyby někdo věděl kam co strčit abych zá…
nema 03.02.2018 15:54
nema
Na obr. 3368 je to otvor uplne dole uprostred. Detail je vyfoceny na fotce 3370. Je tam 4hran. Pooto… poslední
Jarda_Nehvizdy 10.02.2019 08:56
Jarda_Nehvizdy

Musíte vlézt do kufru a dostat se k zámku.V místech kde je zajištěný v karoserii bývá malý otvor kam vrazíte tenký šroubováček a odjistíte zámek.

Nedávno jsem opravoval známému na žabožroutovi a bylo to mikrospínačem v klice. V Peugeotu chtěli prodat celou kliku za nesmysl, mikrospínač v GME za 23 korun to vyřešil.

Na obr. 3368 je to otvor uplne dole uprostred. Detail je vyfoceny na fotce 3370. Je tam 4hran. Pootoc s tim doleva (ted si uplne nejsem jisty jestli doprava nebo doleva) rekl bych o 45 stupnu. Zamek by se mel otevrit. Uvnitr je jen mechanicka otocna spoušť s pruzinkou. Pootocenim mechanicky odjistis mechanismus zamku, ktery je jinak ovladany elektromotorkem se snekovym prevodem. Uvnitr zamku je jen elektromotorek a mikrospinac.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru