Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Tajemný zvuk lednice.

Zdravim, koupil lednici Beko RCSA 240 M30W. Byla privezena ve svisle poloze, stejne tak dopravena do bytu. Pro jistotu nechana odstat nekolik hodin. Dvojnasobek nez je doporuceno v manualu. Po zapnuti uz skoro den nonstop huci. Ikdyz vypne kompresor. Teploty uvnitr jsou spravne. Asi 8 stupnu v lednici, v mrazaku -18. Co muze zpusobovat to huceni? Ma to hucet? Nevim jak bych ten zvuk popsal. Jako by slo o premistovani nejakych kapalin, takove jakoby syčení, jakoby zvuk ventilatoru. A neni to nenapadny zvuk. Slyset to jde vyrazne. Dekuji.

Ona ta zima v lednici se dělá tím, že se odpařuje stlačené chladicí medium, jež proudí výparníkem. Teplo vzniklé stlačováním odchází onou černou mřížkou vzadu.
Takže ten "zvuk jde" z každé lednice, jen je divné, že u vás je tak moc slyšet.

Povedal by som že to bude ventilator v mrazaku čo hučí, teraz to davaju uz asi do vsetkych chladniciek. Pred 3/4 rokom som menil tiez chladnicku pretoze v povodnej aeg uniklo chladivo vo vyparniku, oprava bola nemozna, po vypnuti kompresora bola uplne ticho. Nova liebherr po vypnuti kompresora este dost dlho huci, pretoze v nej huci stale ventilator v mrazaku, vypnut sa to neda, vypnut zapnut mozem len ventilator v chladnicke. Dost ma to stve pretoze nova chladnicka papierovo mala byt este o nieco tichsia ako stara ale v skutocnosti stara bola tichsia ako nova. A hlavne v noci ked je klud a ticho je to potom dost pocut ako to huci. Reklamovat sa to samozrejme neda.

tak ono aeg je trosku slusnejsia znacka jak nejake liebherr (to je nejake cinske noname napisane po nemecky), ta z dotazu je tiez nejaky kram znacka tusim, ja by som skor vkladal doveru firmam ako bosch alebo miele apod, prinajhorsom nejake aspon aeg alebo samsung apod, ale aj znackove chladnicky vedia robit pazvuky (mam tusim bosch ci co a tiez spieva obcas ale to mi raz davnejsie hovoril ktosi ze to je kvoli nejakym ohnutiam trubky mozno pri prenose ci co, netusim)

Zvuky nerieš, iba sa prelieva médium skrzeva termo ventily diferencjúce tlaky z jediného agregátu smerom do mrazáku alebo do chladničky podľa potreby. Niekedy "stoná" aj médium v chladiči po vypnutí agregátu.

Však máš záruku? Zavolaj servisného mechanika, neváhaj.