Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvetseni zarubni

Dobry den,

chci se zeptat mam v panelaku v chodbe male zarubne a ve chvili kdy tam dam oblozky mel bych pouze 70ky dvere. Ma otazka,musim urezat cca 8-10cm panelu, abych se dostal na pozadovany rozmer, musim resit nejaka povoleni?
Dekuji.

To je nějaký divný, žeby vyráběli jiné paneláky? Nebo jiné obložky? V našem paneláku jsme nic neřezali a dveře zůstaly stejný i po výměně původních ocelovoplechových futer za dřevolaminátové obložky... Zkuste jiný metr (ne ten bulharský)...

1) Existují obložky OKZ - tzv. obklad kovové zárubně, které se montují bez bourání na staré zárubně se zachováním rozměru dveřního křídla. Zmenší se ale světlost průchodu, takže místo 800 bude jen cca 760 mm.
2) Máte zárubně zalité do panelu při výrobě, nebo šroubované což jsou vlastně takové plechové obložky montované dodatečně?
3) Pakliže jde o příčku 8 cm silnou, nepotřebujete na bourání žádné povolení. Obě stojky zárubní přeřízněte v polovině výšky a páčidlem zárubeň snadno vypáčíte. Půjde s tím i dost betonu, takže vzniklý otvor jen dočistíte a můžete montovat obložky.
4) Do nosné stěny 15 cm bych bez požehnání statika nesahal. (ono to sice jde taky, ale to se musí vidět kde v ploše nosného panelu je záruběň umístěná a měla by být nejméně 600 mm od hrany panelu)

Malo by stačiť písomné (DVR s doručenkou a vrátenkou I. tr.) ohlásenie drobnej stavebnej úpravy príslušnému úradu v prípade, ak sa rezaním nezasahuje do nosného panelu (priečky). Prilož tiež situačný nákres. Úrad má lehotu 30 dní, aby vec zobral na vedomie. Nemusí poslať vyjadrenie, iba zoberie ohlásenie na vedomie v prípade, ak by sa partaj sťažovala na tvoje hlučné práce.

Ak existuje spoločenstvo spoluvlastníkov, neriskuj pokutu lebo ťa niekto natrie. Musíš každú stavebnú úpravu písomne ohlásiť st. úradu.

Práce vykonaj po ohlásení, nečakaj na vyjadrenie ani nerieš nosnú priečku, lebo rozšírením verají o 10cm by sa nemala oslabiť celková nosnosť priečky v prípade, ak sa jedná o cugrunt liaty panel bez železobetónového prekladu nad dverami, ako v prípade murovaných stavieb.

Pozn.: Lúza tunajších, jedovitých chrapúňov fízlov kvasených zločineckou, eštébáckou mafiou v známom indiánskom Údolí Dutých hláv, smrdiacich na výsluhovom pred PC, si ako obvykle poslúži mínuskou pod mojim príspevkom.