Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lednice Samsung RL 38 ,rok výroby cca 10 let- voda pod lednicí a spousta ledu na dně mrazáku

Prosila bych o radu, jak se zbavit vytékající vody do mrazáku. Pravděpodobně je ucpaná nebo vypadlá hadička ,která odvádí vodu do výparníku, nevím ale,jak se k ní dostat,kde ji hledat, jestli uvnitř lednice nebo zezadu, když jsem odstrčila lednici, tak je zadeklovaná.Děkuji za odpověď.

Dierku nejakým ohybným drôtom (ideálne štrikovacia ihlica lebo má zaoblené hrany a je z poddajného hliníku) prešpáraj, lebo bude zarastená plesňami "kvitnúce" od vlhkosti.

Po prešpáraní odpadu prepláchani dierku s odpadom čistým Savo originál, vystrekaj odpad injekčnou striekačou alebo gumeným klystírom, stačí cca jedno deci Savo, aby si zlikvidovala plesne v odpade a hlavne v odpadovej hadičke.

Zadná stena v chladničke po orosení steká vertikálne po plaste do výlisku v strede s malou dierkou, to je odpad pre kondenz. Ten je napojený na hadičku, ktorá končí zo zadnej strany chladničky nad kompresorom, kde sa voda svojvoľne odparuje teplom vychádzajúci z agregátu (kompresora).