Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký jehličnan jako solitér?

Ahoj lidi,
chtěli bychom do rohu zahrady vysadit nějaký jehličnan, pokud možno rychlerostoucí. Nestojím o thuji, ta se mně nelíbí. Navíc bych chtěl, aby strom udělal korunu, abychom si mohli do stínu sednout a dát si pivko :)). Máte někdo zkušenosti, co vysadit? Moc všem děkuji za poradu a už se na to pivko těším! S.

Na cokoliv pod co si chceš sednout budeš čekat více jak deset let. Počítej s tím, že do piva ti budou padat brouci a jehličí, dále může napadnout stromy nějaký brouk ( před dvěma lety jsem musel stříkat smrky pichlavé, proti škůdcům). Pokud si chceš co nejdříve sednout tak ti nezbývá nic jiného než pergola. Bohužel pod pergolou je v létě za slunného počasí teplota o 6 stupňů celsia vyšší než pod listnáčem. Je možné však střechu kropit zahradní hadicí což v parných dnech sníží teplotu pod pergolou.