Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem oprava venkovního nátěru chaty

Dobrý den, koupili jsme si chatu v horách. Je dřevěná a vypadá, že je natřená luxolem asi. Ze dvou stran je nátěr ještě hodně dobrý a ze dvou stran už to vzalo za své a dřevěný obklad je někde i holý, někde jsou zbytky barvy a navíc každá část má jiný odstín. Chtěli bychom tento venkovní dřevěný obklad ošetřit a znovu namořit nebo natřít. Nevíme si rady, zda prvně ošmirglovat, nebo nešmirglovat a jen namořit a natřít a čím namořit a natřít a jak docílit sjednocení barevnosti. Zbylá barva či moření se neloupe jen to prostě vymizelo někde více někde méně. Děkuji za vaše ochotné rady :-)

Na venkovní obložení se používá tenkovrstvá lazura (třeba ten luxol) . Ta se napouští do dřeva a po pár letech se obnovuje. Nic se nešmirgluje jen se přetře. Nenatírejte to emailem nebo silnovrtstvou lazurou . Pak už by jste to musely ošmirglovat a to by jste pak proklínaly kde koho :-)

Než se rozhodnete, tak si zkuste osmirkovat někde kousek starého nátěru a potom zhodnoťte, zda zvládnete celou plochu. Problémem nebývají rovné plochy, ty uděláte nějakou bruskou, ale co s různými kouty a hlavně, jak odstraníte barvu ze sražených hran palubek ( i když to nezmiňujete, tak předpokládám, že chatka je obložena palubkami). Tam to bývá obtížně odstranitelné, chce to sílu a hlavně trpělivost. Tak si to vše někde zkuste a potom se rozhodněte, zda vám to stojí za to. A po mnoha letech většinou zjistíte, že se všechno stejně stalo tmavě hnědé:-).

Přesně tak . Po mnoha letech zjistíte , že je vše tmavě hnědé . Mám ruzné přístavby(dřevník, zahradní nářadí atd) a vždy nebyla na skladě stejná lazura. Mám tedy fasádu z palubek , nebo peření občas světlejší a tmavší . Po více vrstvách nátěru je to zajimavé . V žádném případě by mě nehnulo něco šmirglovat. Stačí že už to natřu :-)

To záleží na tom,jestli se ten impregnační nátěr přes ten starý vsákne do dřeva,jinak by to nemělo ani smysl dělat.
Jo a jestli se rozhodnete pro Luxol,tak včera jsem u nás v Penny kupoval plechovku 3 litry za 180 Kč,což je super cena.Výprodej za 50%,měli asi 6 odstínů.Jinak jinde dáte i 400 Kč/2,5 l.