Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jde v domácí dílně vyrobit vědro?

Dobrý den přeji,
napadla mě myšlenka, že bych zkusil vyrobit nějaké dřevěné vědro. Vercaik by byl, ale znalosti chybí. Je možné v domácích podmínkách vědro vyrobit? Jde o to, že každá palubka je řezaná do úhlu a to i na hranách. Dále jsem googlil nerezové obruče a nic jsem nesehnal.
Nemáte někdo tipy, jak se do toho pustit?
Díky
Honza

Bednari nic nepocitaly,delali to pomoci kruzitka danej obvod rozdelily na stejný části,mely to ve voku.Tim kruzitkem nejak krokoval ten obvod,kdyz to nevyslo tak kruzitko trochu sevřel tak pokracoval az mu to vyšlo .Presne si to nepamatuju byl jsem malej kluk.Pak mely ruzny merky.Jednou jsem dělal jedno prkynko do standliku a to byla starost? takže hodne štěstí.

Když se to umí, tak lze udělat doma mnohé - vědra se vyráběla už ve středověku, bez elektřiny, jen se základním vybavení. Ale je to jako se vším, musí na to mít člověk znalosti a telent.
Třeba já bych nenamaloval pěkný obraz ani na nejkvalitnější plátno s vybavením od nejrenomovanějších producentů barev. Kdo umí malovat, nakreslil by fascinující dílo i na čtvrtku tužkou.

Částečně souhlas, akorát chybí ještě dodat, že je potřeba kotel času, když bys měl každý prkýnko hoblovat a řezat ručně. A přesnější a kvalitnější byť ruční nástroje taky nejsou zrovna levný.
A zpravidla dělat s pilou, která se prohybá, neřeže, hoblíkem, kterej nejde seřídit atp. je spíš za trest...

Takže záleží, co za vercajk teda máš... Jestli, co diresta (to vědro se mu podle mě moc nepovedlo, viděl sem od něj hezčí věci) nebo nástroje českýho dědy kutila.
Do vědra bych osobně ze začátku stejně nešel, zkusil bych něco lehčího, aby tě to neodradilo.