Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chlorid železitý

Dobrý večer. Neví někdo, jak dlouho vydrží chlorid železitý (ten v plastové lahvi)? Myslím dobu skladování... Děkuji moc za odpovědi. Zdraví Petr

Na lahvi bývá 2 roky nebo tak nějak, ale vydrží to dýl. Jak dlouho a co se s tím po té stane netuším; mám cca dvě lahve, které jsem minimálně 10 let neotvíral (byly vzadu na poličce) a neměl jsem odvahu to zkoušet, protože jsem měl koupený nový, hledal jsem vývojku (roztok louhu a přitom jsem to našel). Nemluvím teďkon o vyčerpaných, které taky někde budou, tyto byly na poličce mezi chemií a tedy připravené k použití. Na jedné lahvi bylo 2004/2004 (výroba/spotřeba) a na druhé nebylo nic (dřív to tam nepsali) a ten novější jsem možná ani nepoužil.
Leptací roztok většinou kupuju nový, pokud si nejsem jistý, že ho mám, ale spoléhám se na to, že vývojku mám (protože moc nestojí, koupil jsem ji opakovaně i když jsem předchozí nespotřeboval); což vedlo k tomu, že jsem musel prohledat i zákoutí, kam normálně nelezu.

Docela by mě zajímalo, co se stane s tím chloridem po řekněme 10 nebo 20 letech, podle mě by se nemělo stát skoro nic, ale ty flašky jsou po delší době splasklé, takže něco se tam asi přecejenom děje.