Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Malá dřevěná stavba svépomocí

Dobrý den,
chtěl bych na chatě přistavět místnost ve formě dřevostavby. Bude to zřejmě z trámů 130x130mm. Chci udělat nějaký dřevěný rám na nějakých patkách, na to podlahu a poté stěny. Jak mám trámy v rozích spojovat, když roubení neumím? Hřebíkama? Závitové tyče? A mám mezi trámy vsunout nějakou izolaci?
Díky za každou radu.

Ta místnost má být obývaná nebo je to jen nějaké skladiště?
Pokud v ní chcete bydlet, tak 130mm dřeva není dostatečná izolace, takže tam bude mrznout.
Rozhodně bych to tedy udělal jako sendvič s izolací.

Co se týče roubeni, tak je to jednodušší než se zdá.

No, takto. Ano, bude se to užívat v létě i v zimě. Zbytek chaty je jen z 20cm porfixu a dřeva. Též mi tvrdili, že budu mrznout, ale nic takového se neděje a kamínkama topíme na 30°C. Máte pravdu, že 13 cm není mnoho. Říkal jsem si, že přes 13cm stěnu se třeba zloděj dostane hůře než přes palubky.
Myslíte to tak, že udělat kostru a ze vnitř i z venčí palubky?
Roubení jsem nikdy nedělal. Věřím, že když to máte v ruce, že je to snadné.

Pokud bych chtěl vyloupit dřevostavbu, tak... Vytipuji si, kdy majitel a sousedé jedou do práce. Vezmu aku řetězovou pilu, vykrouhám si "dveře" do stěny baráku a nikdo mi nezabrání takový dům vyhrást s plnou parádou! V tomto jsou, dle mého názoru dřevostavby, zvlášť na venkově (nedej bože někde na samotě na horách) dost v nevýhodě. A toto jsem, prosím, vymyslel já, poctivý člověk, který jen přemýšlí hlavou, ale není žádný zloděj z povolání. Tak si to přeberte jak snadné bude vykrást dřevostavbu bez pořádného zabezpečení a pohybových čidel. :-)

To máte samozřejmě pravdu. :-) Ale uznejte, že dostat se přes dřevo zabere mnohem méně času a člověk udělá mnohem méně hluku, než kdyby se chtěl dostat přes cihelnou stěnu tl. např. 40 cm nebo 60 cm. Jak jsou tlusté stěny dřevostavby nebo roubenky? Tipuji že tak do 30 cm.

Zapomente na pilu . Já jsem boural dřevostavbu a hřebíky byly naprosto zarezlé . Absolutně nešly z trámu , prkna byly rozštípané (hlavičky hřebíku projely zkrz prkno) . Řetěz by byl okamžitě od hřebíku očesaný . Jediné co platilo bylo páčidlo a palice .