Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozvody - výměna oleje?

Ahoj, mění se při výměně rozvodů také olej? Ten jsem měnil v listopadu a tak nevím, jestli počkat na ty rozvody do cca listopadu a udělat to najednou nebo je už udělat nyní. Díky

To "Kurt".
Robíš si srandu.Ten človek položil otázku vážne.
To "Kung Fu Ježek".
Ak má reťazové rozvody a výmena prebehne v čistote nieje dôvod meniť olej.
Ešte čakám že niekto napíše že pri výmene rozvodov treba vymeniť aj lanko ručnej brzdy!?

Pri výmene treba vymeniť:Rozvodové koliečka,napínacie kladky,rozvodový remeň(reťaz).

Ešte čakám že niekto napíše že pri výmene rozvodov treba vymeniť aj lanko ručnej brzdy!?

Né to fakt né. Ale pokud je napínák hydraulický výměně oleje bych se nebránil. A hlavně je důležitý dodržet předepsaný olej výrobcem. Bude se to hodit, když nastanou problémy - reklamace.

Není to odvislé spíš od motoru? Něco se mi mate, že u nějakých Škodováckých motorů se to vyloženě doporučovalo, ale obecné pravidlo to není.
A možná si to pamatuju úplně blbě, holt mám japonce s řetězovým rozvodem, takže toto jde mimo mě.