Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plovouci podlaha - izolace mezery penou

Ahoj, behem rekonstrukce baraku jsem ve dvou pokojich vymenil starou podlahu z parket za OSB desky a plovouci podlahu. Vse je v poradku, muj dotaz se tyka mezery mezi plovouci podlahou a stenou. Mezera je asi 1 cm siroka a mne by zajimalo, zda je mozne ji vyplnit penou. Podle me by to nemelo nicemu vadit. Pena pohybu podlahy branit nebude. Nerad bych, aby se tam zabydlel nejaky hmyz, mame problem s mravenci. Diky. Lukas

Dobrý den, osobně bych rozhodně nechal mezery a lišty připevnit ke stěně, aby byl zachován pohyb podlahy ( proto plovoucí), jak je to v technologii pokládky. Pokud myslíte, že mravence zastaví montážní pěna, tak tomu nevěřte. Ty ku....nezastaví nic. Pěna pohybu bránit určitě bude, když vytvrdne, je určitě natolik tvrdá, že pohyb nedovolí.