Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Starý dům a mokré zdi

Řešil jsem před časem totéž a rozhodl se pro podřezání lanovou pilou. Myslím že správně. Výměra 120m2 a vyšlo to na necelých 100.000,- Dům je teď suchý a nikde se žádné praskliny neobjevily. Ale zdi byly z větší části přístupné. 3m, kde přístup nebyl, jsem udělal sám metodou vybourání 1m zdiva aby se dala vložit izolace, vložit izolaci, dozdít, další metr zdiva atd. Nakonec to ani nebylo tak hrozné, jak jsem očekával.

Obecné rozumování stylem "prodat nebo srovnat se zemí a postavit nové", občas může dávat nějaký smysl, ale bez znalosti konkrétní situace je to jen plácání do větru. V mém případě by to určitě nebylo nejlepší řešení. Dům stojí v centru města, navíc památkově chráněném, takže zbourání by asi byl problém s památkáři, nemluvě o tom, že samotnému by mi bylo líto zničit dům který nese kus historie a postavit tam některou z dnešních unifikovaných rychlostaveb. Nebo prodat nemovitost se zahradou v centru, kde mám vše pár kroků a nechat si postavit opět některý z unifikovaných paneláků naplacato někde za městem v místech zavezené skládky, kde žádná občanská vybavenost není a dlouho nebude, také není to, po čem bych zrovna toužil.
Samozřejmě, pokud by se jednalo o starou stodolu mezi lukami, tak je asi nejlepší řešení zbourat. Ale to zde nikdo neví, budete muset posoudit sám.

Ta injektáž také může zafungovat, ale záleží na druhu a stavu zdiva. Musel by posoudit někdo znalý, ale myslím že pro kámen se se moc nehodí a nikdy nelze stoprocentně zaručit výsledek. Já to tak mám řešené jen v místě, kde je na mou podřezanou zeď napojená nepodřezaná příčka sousedního domu, aby vlhkost z ní nepřecházela do mé zdi. Vypadá to dobře, ale celý dům bych tak asi nedělal.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny