Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodej auta a kupní smlouva

V blízké době budu řešit prodej auta. Jelikož v téhle době je to s přepisem náročnější na čas a brát si k přepisu den dovolené raději to chci vyřešit přes plnou moc kupujícímu. Je u toho riziko že se na to kupující vyprdne a auto nepřepíše a budu v háji. Zajímá mě jestli mohu do kupní smlouvy dopsat např. že kupující je povinen automobil přepsat v zákonné lhůtě 10 prac. dnů a pokud takhle neučiní hrozí mu pokuta prodávajícímu v částce xxxx kč? Může se taková fráze do kupní smlouvy dopsat nebo je to proti zákonu ? Jde mi o to abych měl jistotu s přepisem a nový vlastník s přepisem fakt neotálel. A třeba tam ještě dopsat že kupující je povinen mi předložit ofocený velký TP že se vozidlo přepsalo ? Nebo kupní smlouva musí být přesně podle vzorníků?
Existuje ještě nějaká fráze do kupní smlouvy aby mě zbavila zodpovědnosti za už prodané auto aby mi ho kupující už nemohl vrátit do zákonné lhůty 6 měsíců? Auto není žádný vrak ale známý se setkal s takovým člověkěm který mu auto chtěl po 3 týdnech vrátit že novému majiteli v servise našli nějaké závady ale ne rozhodně skryté ale běžné opotřebování např. větší vůle ve stabilizátorech a nový majitel chtěl vrátit za auto peníze přičemž mu známý o autě říkal že ho kupuje jak stojí a že žádné skryté závady nemá. Lze tam dopsat do kolonky závad že auto odpovídá stáří a kupující je plně seznámen s vady a odpadá možnost vrácení ? Děkuji Vám za odpovědi.

pokial niečo predávaš,nemôžeš sa zmluvne zbaviť skrytých vád a ani nemôžeš zmluvou obmedziť platnými zákonmi stanovenú záručnú dobu na predávaný tovar,na to žiadna formulka neexistuje........
jedna z možností je v zmluve presne špecifikovať a spísať všetky existujúce nedostatky,chyby a zoznámiť s nimi kupujúceho a ten potvrdí svojim podpisom,že si je vedomý toho,že auto má takú a takú chybu a že auto s takou a takou chybou napriek tomu kupuje ,vtedy nieje možné reklamovať auto z dôvodu nejakej chyby,ktorá bola známa už pri predaji a z ktorou bol kupujúci oboznámený už pri predaji,pokial sa vyskytne napriek tomu chyba,s ktorou oboznámený nebol pri predaji,je to možné považovať sa chybu skrytú a kupujúci má zákonné právo v zákonom stanovenej lehote chybu u Teba ako predávajúceho reklamovať a toto právo mu nemôžeš zmluvne odmietnuť,samotné konštatovanie,že auto nemá žiadne skryté vady je u staršieho používaného auta dosť zradné,nikdy dopredu nevieš,čo sa môže kedy pokaziť a každá chyba,s ktorou nebol kupujúci oboznámený pri predaji a vyskytne sa dodatočne je de facto vada skrytá,iná situácia je napr. na aukciách automobilov,ktoré sa kupujú bez záruky,kde nieje možné dopredu skontrolovať technický stav,tam sa to kupuje tak ako to stojí a tam platia aj iné podmienky medzi kupujúcim a predávajúcim..........
do kúpnej zmluvy môžeš zahrnúť bod,že kupujúci je povinný v zákonnej lehote spraviť prepis auta,vzory kúpnych zmlúv sú len vzory,nič viac,len ukážka toho,ako by mohla zmluva vyzerať a je samozrejme možné takýto vzor prispôsobiť konkrétnym podmienkam a je možné takýto vzor aj doplniť aby zmluva ako celok vyjadrovala konkrétne reálne podmienky.....

Do smlouvy si můžeš napsat co chceš pokud to druhá strana akceptuje a není to v rozporu s dobrými mravy a zákony ČR. Něco jiného je vymahatelnost toho co je ve smlouvě. Dále se domnívám, že na toto téma zde proběhlo již více odpovědí tak se podívej do vyhledavače.

cocav, do smlouvy se může napsat vše, co si dohodfnete a neodpruje zákonům.
Klidně i sankce za nesplnění nějakých závazků, které spolu uzavřete. Jen si ale připusťte, že dáte sankci 50 000Kč. Podepíše to? Jak budete vymáhat pak sankci? Půjdete na soud a zaplatíte poplatek. Pak čekáte, soud i vyhrajete, ale stále nemáte peníze. Mezi tím platíte sankce za to, že jste nesplnil zákonou povinnost a nenahlásil změnu. Jak registru vozidel, tak i ČKP. Klidně i dalším orgánům, za rychlou jízdu-
Varuji Vás, mám velké zkušenosti a nikomu nedoporučuji tento postup. Kvůli několika hodinám, riskujete mnoho času s problémy.

Stav vozidla, napiště, karoserie opotřebená, prorezlá nutná oprava. Takto popište všechny komponenty. Pokud narazíte na machra stejně nepomůže žádná smlouvy.