Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Regulace výkonu na ventilátoru v závislosti na teplotě.

Dobrý den,
potřeboval bych poradit s jedním úkolem ze střední školy.
,,Navrhněte regulaci otáček PC ventilátoru v závislosti na teplotě, pomocí IO TL071."
Už jsem zkoušel jedno schéma, které bohužel nefungovalo. Heldám dál, je to pro mě důležité.
Byl rád za všechny vaše nápady kutilové.

Potřebuji něco jako toto: teplotne-rizena-regulace-ventilatoru-12-v-dc-stavebnice.k117323

Děkuju moc.
Tom

Ja bych si sednul s tuzkou a papirem a zacal kreslit schema. Pak bych spocital hodnoty soucastek co se spocitat musi. Pak vytahal z datasheetu, eventualne tipul ze zkusenosti ty ostatni. Pak bych si to zapojeni odsimuloval v nejakym simulacnim SW, pspice treba - i kdyz, tohle je tak easy ze i bez simulace to pujde. Vzhledem k trivialnosti navrhu bych asi rovnou navrhnul plosnak a udelal to rovnou na nej, ale leckdo da prednost testu na nepajivym poli nebo na bastldesce. A nakonec bych tu desku vyrobil(ja ne, ja jsem linej, ja bych si ji nechal vyrobit u cinana), osadil, ozivil a s nejakym cancem na papiru odevzdal tomu, kdo mi to zadal.
Ale mozna ze to nekdo resi nejak jinak:?: